Bilgi Bankası

Üniversiteliyim!

Üniversiteyi kazandın. Tebrikler!

Seni bugün heyecanlandıran ve yeni bir başlangıca götüren çok zorlu bir dönem geçirdin. Gayretlerin ve emeklerin seni üniversite kapısına getirdi. Peki, şimdi ne olacak?

Görme engelli üniversite öğrencilerinin fakülte ve enstitülere göre dağılımları

Eğitimde Görme Engelliler Derneği olarak; üniversite tercih döneminin yaklaştığı bugünlerde, sizlere örgün öğrenim sürdüren engelli öğrencilerin fakültelere ve enstitülere göre dağılımına yönelik istatistiki veriler sunacağız. Söz konusu verilerin oluşturulmasında, Sabancı Vakfı Toplumsal Gelişme Hibe Programı tarafından desteklenen ve Engelsiz ODTÜ Topluluğu ortaklığıyla gerçekleştirmekte olduğumuz "Engelli Üniversite Öğrencileri İnisiyatifi Projesi" kapsamında, Yükseköğretim Kurumu Başkanlığı'na yapmış olduğumuz bilgi edinme başvurusuna verilen cevap dokümanından yararlandık.

Üniversite Engelli Birimleri

Üniversitelerin engelli birimlerine ilişkin bilgiler

Engelli Öğrencilerin Yüksek Öğretimden Beklentileri - 2011

Engelli öğrencilerin Yüksek Öğretimden beklentilerini içeren raporumuz

ÖSYM Tarafından Gerçekleştirilecek Sınavlara İlişkin Matbu Dilekçeler

Bu sayfada ÖSYM tarafından gerçekleştirilen sınavlarda kullanılmak üzere farklı konularda hazırlanmış matbu dilekçelere ve ÖSYM'ye dilekçe gönderilirken dikkat edilmesi gereken hususlara ilişkin detaylı açıklamalara yer verilmiştir. Taleplerinizi açıklandığı şekilde ÖSYM'ye ilettikten sonra olumsuz bir yanıt almanız halinde haklarınızı aramak için yargı yolunu kullanabilirsiniz.

YÖK'ün Ders Muafiyetine İlişkin Yazısı

YÖK'ün engelli öğrencilerin ders muafiyetine ilişkin yazısını herhangi bir sorun yaşanması halinde ilgili birimlere iletebilirsiniz.

RSS - Bilgi Bankası beslemesine abone olun.